Projekty na morzu

Pogrążanie elementów przy pomocy wibromłotów hydraulicznych jest bardzo przydatne w pracach na morzu. Prędkość robót i łatwość ich stosowania przewyższają tradycyjne metody. Dieseko Group posiada 45 lat doświadczenia w tej technologii, a dzięki innowacyjnemu podejściu opracowaliśmy wiele inteligentnych rozwiązań, takich jak chwyt pali rurowych w poziomie (upending), dzięki temu rozwiązaniu dźwig z pochylonym wibromłotem może podjąć ułożone poziomo pale rurowe i wychylając się ponownie do pionu pogrążyć pobrany element. To właśnie na etapie projektu prowadzimy stały dialog z dużymi kontrahentami, aby wspólnie opracowywać „skrojone na miarę”, dostosowane do ich potrzeb rozwiązania w celu zapewnienia niezawodnej, bezpiecznej i terminowej dostawy.

Wibrotechnologia ułatwia wykonawstwo fundamentów palowych na otwartych wodach i tym samym zmieniła tradycyjne techniki ich instalacji. Ponadto pomaga chronić środowisko poprzez zmniejszenie poziomu emisji hałasu i jego uciążliwości dla otoczenia.

Instalowanie fundamentów na otwartych wodach za pomocą technologii wibracyjnej ma wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi metodami (dzięki czemu można oszczędzić czas i pieniądze):

  • Krótki czas pogrążania pali
  • Dokładne pozycjonowanie i możliwość korekty podczas palowania
  • Znacznie niższe poziomy emisji hałasu
  • Zmniejszenie kosztów wykonawstwa poprzez zastosowanie inteligentnych rozwiązań-narzędzi
  • Wydłużenie żywotności konstrukcji morskich z uwagi na możliwość precyzyjnego dostosowania energii podczas pogrążania elementów stalowych
  • Zmiany projektowe poprzez optymalizację przekrojów w elementach stalowych (zmiana grubości ścian pali rurowych), co prowadzi do znacznych oszczędności materiałów i kosztów obsługi projektów inwestorskich
  • Możliwość wydobywania pali (deinstalacja-demontaż)

 

Instalacja i demontaż

Dzięki dużej flocie, mamy do zaoferowania różne rodzaje największych wibromłotów (wraz z certyfikowanym personelem do ich obsługi), które posłużą w kotwieniu, wydobywaniu i demontażu konstrukcji. W porównaniu z tradycyjnymi metodami pogrążania pali, wibrotechnologia ma zdecydowaną przewagę: czas montażu jest nawet pięciokrotnie krótszy, a wibromłot może być również używany jako narzędzie do podnoszenia, co zwiększa wydajność robót. Ponadto wibracje wibromłota przenoszą się na znacznie mniejsze odległości i są mniej szkodliwe dla środowiska. Wibromłot można nawet przystosować do pracy aż do 300 metrów pod wodą.

Więcej informacji

Pobierz broszury dotyczące offshore i inne